نظرها و پیشنهادهای شما کلینیک ویرا را در ارائه خدمات بهتر یاری خواهد نمود. بی‌صبرانه در انتظار شنیدن پیشنهاد‌های شما هستیم­‌.


از طریق شماره تماس و ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید.


09203029280

 


سوالات متداول فیزیوتراپی


1فیزیوتراپی چیست ؟
در حقیقت فیزیوتراپی به معنای اقدامی کاملا غیر تهاجمی برای درمان فیزیکی عضلات است . افرادی که دچار اختلالات اسکلتی ،عضلانی ،درد های مفصلی ،بیماری های قلبی عروقی ومواردی از این قبیل هستند ،می توانند با انجام فیزیوتراپی و تکنیک های دستی در فیزیوتراپی ، عملکرد این عضلات را بهبود ببخشند
2آیا نیاز به انجام متوالی جلسات فیزیوتراپی است ؟
اگر فیزيوتراپى بدون وقفه انجام شود، بهترین نتیجه حاصل می گردد،گاهی دیده شده است که وقفه طولانی مدت بین جلسات فیزیوتراپی سبب بی تاثیر شدن کل دوره درمان می شود .
3آیا برای فیزيوتراپى نامه پزشک نیاز است ؟
برای انجام فیزیوتراپی تجویز پزشک الزام نیست ،تنها در موارد خاص فیزیوتراپیست تشخیص می دهد که برای انجام فیزیوتراپی نامه پزشک متخصص نیاز می باشد.
4ایا فیزیوتراپی در دوران بارداری خطرناک است ؟
همانطور که گفته شد ،درمان با کمک فیزیوتراپی یک روش کاملا غیر تهاجمی است و عوارضی برای فرد ندارد . در صورتی که فرد باردار باشد ،توصیه می شود فیزيوتراپى در ناحیه لگن انجام نشود .
5تعداد جلسات مورد نیاز برای فیزیوتراپی چه میزان است ؟
تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد متفاوت است و بسته به نوع آسیب و شدت درد این جلسات تعیین می شوند . در حالت طبیعی تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد ده جلسه تنظیم می شود ،که این تعداد بسته به شرایط فرد می تواند تغییر کند .
6قیمت فیزيوتراپى در هر جلسه چقدر است ؟
برای پاسخ به این سوال نمی توان تعرفه ای دقیق بیان کرد . قیمت هر جلسه فیزیوتراپی با توجه به وضعیت بیمار ،دستگاه هایی که استفاده می شود و نوع بيمه و… متغیر است . بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه فیزیوتراپی با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید .
7دلایل مراجعه به فیزيوتراپيست چیست ؟
توانبخشی عضلات پس از آسیب، شکستگی و جراحی درمان مشکلات عصبی مانند سکته مغزی، بیماری پارکینسون یا آسیب های سر درمان مشکلات فک درمان صدمات ناشی از تصادفات درمان آسیب هایی که به دلیل پشت میز نشستن ایجاد می شود و در آخر درمان تمام مشکلاتی که عضلات را درگیر می کند .
8ایا فیزیوتراپی درد دارد؟
بعضی از بیماران در دو یا سه جلسه ی اول فیزیوتراپی احساس تحریک شدن و افزایش درد در ناحیه را خواهند داشت که این حالت می‌تواند به دلیل عادت نداشتن به جریان‌های برق به وجود می‌آید و نگران کننده نخواهد بود چرا که بعد از چند جلسه بیمار به روند درمان عادت کرده و علائم بیماری به مرور کم خواهند شد.
9هر جلسه فیزیوتراپی چقدر طول می کشد؟
مدت زمان هر جلسه درمانی عموما بین 30 تا 120 دقیقه متغیر می‌باشد و بسته به نوع خدماتی که قرار است بیمار دریافت نماید متفاوت می‌باشد. همچنین برای جلسه اول حدود 15 دقیقه زمان برای ارزیابی اولیه بیمار به صورت مجزا باید در نظر گرفته شود.
10ایا فیزیوتراپی ضرر دارد؟
فیزیوتراپی یکی از روش‌های بی‌ضرر و ایمن به شمار می‌رود و هیچ ضرری برای بیمار نخواهد داشت. فیزیوتراپی به صورت روتین ممکن است تا 20 جلسه انجام پذیرد. در موارد خاص مانند بیماری‌های مربوط به سیستم عصبی که احتیاج به دوره‌ی توانبخشی طولانی مدتی دارد جلسات فیزیوتراپی ممکن است تا شش ماه یا بیشتر پس از بروز عارضه، ادامه داشته باشد که نه تنها بدون عوارض بوده بلکه انجام دوره‌ی کامل آن در حداکثر بهبود بیمار نقش مهمی ایفا می‌کند.


 


ساعت و روزهای فعالیت کلینیک تخصصی فیزیوتراپی لیما به شرح ذیل است:

  • روزهای غیر تعطیل، همه روزه از ساعت ۸ صبح الی 21 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۸ صبح الی ۱۴

آدرس و شماره تماس

  • تهرانپارس غربی، بلوار خوشوقت، نبش کوچه علیدوستی (190 غربی)، نبش سمت چپ کوچه (ساختمان نمایشگاه نیرو موتور) پلاک 326 طبقه 3 واحد 7
  • 09203029280